p0lkopolitan 2.0

Społeczność o p0lkach

Zostań mnichem, chociaż na 10 min. dziennie

Wyświetlono: 84
0 0

przyczajonytygrys.jpg

Myśli czasami atakują nas automatycznie, po prostu pojawiają się znikąd. Kiedy przechodzisz przez depresję, takie automatyczne myśli wydają się być negatywne, smutne i krytyczne. Czasami szczególnie nieprzyjemne myśli mają ogromny wpływ na to, jak się czujemy. A kiedy mamy naprawdę silne emocje w naszych ciałach, zmienia to sposób myślenia. W terapii poznawczej opartej na uważności nazywamy to negatywnymi spiralami myśli – kiedy myśl aktywuje emocję, która następnie aktywuje jeszcze więcej myśli, a to aktywuje silniejsze emocje. Z pomocą medytacji uważności na depresję stajemy się bardziej świadomi myśli i uczuć i łatwiej jest zatrzymać negatywne spirale myśli na wczesnym etapie. Zanim przejdziemy do rozmowy o tym, jak radzić sobie z tymi negatywnymi spiralami myśli, wyjaśnijmy różnicę między myślami a uczuciami. To trudniejsze niż myślisz.

Szybka wskazówka: jednym z najskuteczniejszych sposobów na pozbycie się negatywnych myśli jest skupienie się na uczuciach w swoim ciele. Na przykład, zamiast myśleć „o mój Boże, to jest takie straszne, co mam zrobić, nigdy mi się to nie uda” i tworzyć scenariusze w swojej głowie, skieruj swoją uwagę na swoje ciało i zwróć uwagę, jakie uczucie jest obecne. Poczuj strach i patrz, jak ostatecznie odchodzi. (Więcej na ten temat pod nagłówkiem Medytacja dla uczuć depresyjnych).

Łatwo jest zrozumieć, dlaczego chcemy zrobić coś innego, zamiast czuć się smutnym, zranionym lub złym, zwłaszcza jeśli wcześniej w życiu doświadczyliśmy wielu negatywnych uczuć. Dlaczego więc uciekanie przed emocjami jest tak dużym problemem? Cóż, podchwytliwe w uczuciach jest to, że ignorowanie ich nie sprawia, że odejdą. Nie znikają po prostu. Zamiast tego budują. A kiedy wielokrotnie unikamy uczuć, coraz bardziej przerażające jest odczuwanie czegokolwiek, tak jakby każda emocja była zagrożeniem. Z czasem odwracanie uwagi od emocji utrudnia również odczuwanie pozytywnych uczuć. Dobra wiadomość jest taka, że ludzie są tak stworzeni, aby czuć i że jesteśmy w pełni zdolni do radzenia sobie z bolesnymi uczuciami. W rzeczywistości największym problemem są nasze negatywne interpretacje bolesnych uczuć, czyli myśli.
#medytacja #depresja #przegryw

Hi hi
Hi hi
0 %
Ehh...
Ehh...
0 %
Podnietka
Podnietka
0 %
Ziew
Ziew
0 %
Angry
Co do...
0 %
Surprise
Zdziwko
0 %

The following two tabs change content below.

p0lka3

zobacz profil autora

Jestem p0lka niezależną, więc ukradłam wszystkie posty pisane z anonima:)
0 0

Dodaj komentarz

Skomentuj wysryw

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!