p0lkopolitan 2.0

Społeczność o p0lkach

Jak zapuścić długą brodę

Wyświetlono: 73
0 0

beard20160607_ReuzelPomade_11_2171_copy_1200x.jpg

Wbrew pozorom nie jest to tak banalnie proste, jak niektórzy sądzą. Często popełniane są błędy, które nie pozwalają na uzyskanie satysfakcjonujących wyników. A więc zaczynajmy. Chcąc zapuścić bujne chaszcze na szczenie:

Nie przycinaj brody
Myślałem, że to oczywiste, ale najwyraźniej nie wszyscy się ze mną zgadzają. O ile pozwala na to twoje zatrudnienie i związek, najlepiej nie przycinaj niczego, włącznie z linią szyi i policzków. Zawsze możesz przyciąć ją później; twoim pierwszym celem powinno być zapuszczenie jak największej ilości włosów, aby zbudować mocną podstawę brody i zobaczyć, z czym masz do czynienia w momencie, gdy twój zarost jest w pełni naturalny.

Nie przycinaj wąsów, trenuj wąsy
Przycinanie wąsów to błąd popełniany na początku przez wielu facetów, w tym przeze mnie. Łatwo jest założyć, że może dobrze jest przyciąć środek, a następnie pozostawić długie końce wąsów, aby ułożyć pseudo-handlebar, i jeśli to działa w twoim przypadku, to świetnie. Jeśli jednak chcesz zapuścić prawdziwie długie wąsy, kup wosk do wąsów i zacznij je wcześnie trenować, aby nie wychodziły z ust. Ponownie, chodzi o to, abyś mógł w pełni zobaczyć swój wzrost i zbudować podstawę dla długich, pełnych wąsów.

Wcześnie zacznij stosować olejek do brody i suchy olejek do brody
Stosowanie produktów do brody nie zależy od jej długości, ale od obecności zarostu na twarzy. Zacznij dbać o swój zarost jak najwcześniej, a później sobie podziękujesz. Prawidłowo odżywiona i zadbana broda to jedyny sposób, aby w pełni wykorzystać swój potencjał wzrostu.

Wcześnie opracuj swój własny, kompleksowy schemat pielęgnacji
Opracuj rutynę, która będzie dla Ciebie odpowiednia i trzymaj się jej każdego dnia. Osobiście myję brodę codziennie rano, po prysznicu nakładam olejek do brody (zwykle Wisdom), a na noc suchy olejek do brody (również Wisdom). Obu aplikacjom towarzyszy dokładne szczotkowanie. Twoja własna rutyna może być inna, ale wybierz jedną i uczyń ją swoją.

Codziennie szczotkuj i/lub rozczesuj brodę
Wielu mężczyzn zauważa, że w miarę zapuszczania brody pojawiają się dziwne zakola lub krzywizny we wzorze włosa, a codzienne szczotkowanie połączone z użyciem suchego olejku do brody pomoże wyćwiczyć układanie się włosków w pożądany sposób, zapewniając równą brodę, która nie wymaga przycinania. Wiele osób zauważa również, że w miarę jak ich broda staje się coraz dłuższa i cięższa, te zakola się wyrównują.

Bądź świadomy swojego otoczenia
Im dłuższa broda i wąsy, tym większe prawdopodobieństwo, że zaplączą się w suwak płaszcza, zostaną przypalone przez przypadkowego papierosa lub wpadną do zupy, gdy zbytnio pochylisz się do przodu podczas jedzenia. Zwróć uwagę na drobne zmiany, jakie zachodzą w miarę wydłużania się zarostu.

Oceniaj swoją brodę na podstawie jej własnych zasług, a nie na podstawie zarostu innych osób z Twojego otoczenia.
Włosy na twarzy rosną w różnym tempie i w różny sposób. To, że Twój zarost nie rośnie tak szybko jak u kolegi, nie oznacza, że pewnego dnia nie nadrobi zaległości, a może nawet będzie lepszy.

Bądź cierpliwy
Patrz wyżej. Owłosienie na twarzy rośnie średnio w tempie zaledwie pół centymetra na miesiąc i prawie każdy doświadcza momentu, w którym wydaje się, że jego broda i wąsy nie rosną. To się zdarza, po prostu bądź na to gotowy. Podobnie, będą chwile, kiedy broda i wąsy będą rosły o dwa cale w ciągu miesiąca. Celebruj te momenty, ale nie rozpaczaj w innych.

#barber #looksmaxing #broda

Hi hi
Hi hi
0 %
Ehh...
Ehh...
0 %
Podnietka
Podnietka
0 %
Ziew
Ziew
0 %
Angry
Co do...
0 %
Surprise
Zdziwko
0 %

The following two tabs change content below.

p0lka3

zobacz profil autora

Jestem p0lka niezależną, więc ukradłam wszystkie posty pisane z anonima:)
0 0

Dodaj komentarz

Skomentuj wysryw

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!